Info 2013

•  Letošní 7. ročník sportovní akce "ManMat Canicross Okolohradce" se uskutečnila 14. - 15. 9. 2013 v Hradci Králové.

Závody se opět konaly v krásném prostředí  rekreačního areálu Biřička a v přilehlých Novohradeckých lesích. V rámci dvoudenního sportovního klání zde proběhly čtyři dílčí závody - „ManMat Canicross Okolohradce“-hlavní dvoudenní závod individuálních disciplín sportu psích spřežení, „Hill´s canicross pro celou rodinu“ – již tradiční a čím dál více oblíbený běžecký závod se psy pro děti, mládež a příchozí dospělé a celá akce byla zakončena v neděli plaveckým závodem se psy pro širokou veřejnost nesoucí název „Vlastíkovo plavání“.

Čtvrtou dílčí akcí byla letošní novinka, nesoucí název „KIDbike Okolohradce 2013“. Jednalo se o terénní závody dětských odrážedel a koloběžek a byly určeny pro předškolní děti. Tímto dětským závodem, kterého se zúčastnily děti z řad mladých závodníků v canicrossu, tak i děti, kteří s rodiči dorazili pouze na tento závod a později tvořili diváckou kulisu, bylo za svitu podzimního sluníčka vše v sobotu odstartováno.

Téměř půl roční přípravy sportovní akce v Hradci Králové, která si již pravidelně získává početnou diváckou kulisu a má již své pevné místo mezi sportovním děním na Královéhradecku, byly po všech stránkách s pochvalou zúročeny. Akce sklidila úspěch po všech stránkách- závodníky chválené tratě a prostředí areálu, které je dobře dostupné široké divácké veřejnosti, doprovodný program ve formě dětského parku, bohaté občerstvení pro závodníky a samozřejmě perfektně pracující tým pořadatelů, včetně kvalitní časomíry a perfektního servisu ohledně zpracování výsledků. Pro závodníky bylo připraveno velké množství hodnotných cen od partnerů akce, bohatá byla již tradiční tombola.

Na letošním ročníku bylo uskutečněno dohromady okolo 100 startů. Akci letos shlédlo během dvou dnů na 200 diváků.

Z akce je připravován prezentační filmový sestřih na DVD.