"Hill´s Canicross Okolohradce 2014" byl uskutečněný 13. - 14. 9. 2014 v Hradci Králové v rekreačním areálu Biřička.

Během dvoudenního sportovního klání zde proběhly čtyři dílčí závody - „Hill´s Canicross Okolohradce“ (hlavní závod individuálních disciplín sportu psích spřežení), „ALAVIS canicross pro celou rodinu“ (běžecký závod se psy pro děti, mládež a příchozí dospělé), „KIDbike okolohradce“ (terénní závod předškolních dětí na odrážedlech) a celá akce byla zakončena tradičně oblíbeným plaveckým závodem se psy pro širokou veřejnost nesoucí název „Vlastíkovo plavání okolohradce“.

Náročné přípravy byly tak zdárně zúročeny velkým úspěchem této již tradiční sportovní akce v Hradci Králové, která si již pravidelně získává početnou diváckou kulisu a má již své pevné místo mezi sportovním děním na Královéhradecku.

Na letošním ročníku bylo uskutečněno dohromady okolo 110 startů. Pole závodníků se sjelo nejenom z celé České republiky, ale ve startovním poli byla i početná polská a slovenská výprava závodníků. Velice početné pole startujících bylo v závodech canicrossu dětí a příchozích a také v nedělním plaveckém závodě se psy. Oproti loňskému prvnímu ročníku „KIDbike okolohradce“ se také rozrostl počet dětí v závodě odrážedel. Divácká kulisa během obou závodních dnů je odhadována na 200 lidí.

K vyzvednutí stojí-vcelku ideální počasí pro závody psích spřežení, závodníky chválené tratě a prostředí areálu, které je dobře dostupné široké divácké veřejnosti, doprovodný program a bohaté občerstvení pro závodníky.

V hlavním závodě byly obsazeny všechny disciplíny-canicross (běžec a pes), scooter1 a scooter2 (jezdec na koloběžce v zápřahu s jedním či dvěma psy) i bikejering (jezdec na horském kole v zápřahu s jedním psem). Ovšem nejpočetněji obsazená kategorie byla Bikejering mužů. Zde se sešla obdivuhodná konkurence. Ženy pro změnu dominovaly početně v canicrossu.

Pro závodníky bylo připraveno velké množství hodnotných cen od partnerů akce, bohatá byla již tradiční tombola pro závodníky.