info 2015

9. ročníku sportovní akce
"ALAVIS Canicross Okolohradce"se uskutečnil 12. - 13. 9. 2015 v Hradci Králové.

Obsazení krásného prostředí Novohradeckých lesů v rekreační oblasti Biřička psími a lidskými sportovci, je již tradicí. V rámci dvoudenního sportovního klání zde proběhla pětice dílčích závodů. „ALAVIS Canicross Okolohradce 2015“ jako hlavní dvoudenní závod individuálních disciplín sportu psích spřežení. Oblíbený běžecký závod se psy pro děti, mládež a příchozí dospělé, „ManMat canicross pro celou rodinu 2015“, jenž je čím dál tím více obsazován. „KIDbike Okolohradce 2015“ - tímto terénním závodem dětských odrážedel a koloběžek pro předškolní děti, bylo za svitu podzimního sluníčka vše v sobotu odstartováno. A celá akce byla zakončena v neděli plaveckým závodem se psy pro širokou veřejnost nesoucí název „Vlastíkovo plavání“.

Náročné přípravy sportovní akce v Hradci Králové, která si již pravidelně získává početnou diváckou kulisu a má již své pevné místo mezi sportovním děním na Královéhradecku, byly po všech stránkách s pochvalou zúročeny. Akce sklidila úspěch po všech stránkách- závodníky chválené tratě a prostředí areálu, které je dobře dostupné široké divácké veřejnosti, doprovodný program ve formě dětského parku, bohaté občerstvení pro závodníky a samozřejmě perfektně pracující tým pořadatelů, včetně kvalitní časomíry a perfektního servisu ohledně zpracování výsledků. Pro závodníky bylo připraveno velké množství hodnotných cen od partnerů akce, bohatá byla již tradiční tombola.

Na letošním ročníku bylo uskutečněno dohromady okolo 100 startů. Početná byla za krásného počasí i divácká kulisa.