Info

"Sirius Canicross Okolohradce", 6. - 7. 10. 2012 Hradec Králové

Po pěti letech závod změnil působiště a opustil rekreační areál Biřička. Aby se přiblížila celá akce více veřejnosti a divákům, byl závod a veškerý doprovodný program přesunut k obchodnímu centru Eurocenter-Interspar Hradec Králové. Zázemím byl přilehlý park a velké parkoviště, kde byl také po celý sobotní den umístěn dětský park s dětskými soutěžemi, velkou trampolínou, skákacím hradem a doplňkovými dětskými atrakcemi. Tratě hlavního závodu „Sirius Canicross Okolohradce“ a závodu dětí a příchozích „Hill´s Canicross pro celou rodinu“ byly situovány právě do upraveného parku u obchodního centra a probíhaly v přilehlém okolí řeky Orlice, kdy závodníci zamířili částečně i do samotného centra města.

Nové prostředí přineslo velkou atraktivitu jak pro závodníky, tak pro diváky, ale i pro prezentaci již tradičních partnerů víkendové akce. Divácká kulisa byla zejména v sobotu velice početná, a to jak u samotného obchodního centra, tak podél tratí ve městě.

V hlavním závodě byly tradičně vypsány disciplíny canicross (běžec a pes), bikejering (cyklista a pes), scooter (jezdec na koloběžce a pes). V rámci „Hill´s Canicross pro celou rodinu“ se utkalo početné pole závodníků ve čtyřech dětských kategorií a v kategorii dospělých v běžeckém závodě se psy, tedy v canicrossu.

Náročné přípravy byly tak zdárně zúročeny velkým úspěchem této již tradiční sportovní akce v Hradci Králové, která si již pravidelně získává početnou diváckou kulisu a má již své pevné místo mezi sportovním děním na Královéhradecku.

Na letošním ročníku bylo uskutečněno dohromady okolo 100 startů, což je stále nejvíce startujících na závodech individuálních disciplín sportu psích spřežení u nás. Závodní týmy se sjely nejenom z celé České republiky, ale ve startovním poli byla i polská výprava. Divácká kulisa během obou závodních dnů čítala odhadem přes 300 lidí.

Za vyzvednutí stojí závodníky chválené tratě a prostředí areálu u obchodního centra Eurocenter HK a tratě vedené samotným centrem města Hradec Králové, doprovodný program ve formě dětského parku a bohaté občerstvení pro závodníky. Zájem dětí o doprovodný program, kde byly odměňovány sladkými cenami, byl veliký.

Pro závodníky bylo připraveno velké množství hodnotných cen od partnerů akce, bohatá byla již tradiční tombola pro diváky i závodníky.