Info 2011

  • 10.-11.9.2011

  • Hlavní závod byl zařazen do poháru Hill´s Cup 2011.

  • Během dvoudenního sportovního klání zde proběhly již tradičně tři dílčí závody - „Sirius Canicross Okolohradce“ (hlavní závod individuálních disciplín sportu psích spřežení), „Hill´s canicross pro celou rodinu“ (běžecký závod se psy pro děti, mládež a příchozí dospělé) a celá akce byla zakončena čím dál tím více oblíbeným plaveckým závodem se psy pro širokou veřejnost nesoucí název „Vlastíkovo plavání okolohradce“.

  • Na letošním ročníku bylo uskutečněno dohromady okolo 130 startů, což je stále nejvíce startujících na závodech individuálních disciplín sportu psích spřežení u nás. Pole závodníků se sjelo nejenom z celé České republiky, ale ve startovním poli byla i početná polská výprava závodníků. Rekordní počet startujících byl pokořen v závodech canicrossu dětí a příchozích a také v nedělním plaveckém závodě se psy. Divácká kulisa během obou závodních dnů je odhadována na 400 lidí.

  • K vyzvednutí stojí-ideální počasí, závodníky chválené tratě a prostředí areálu, které je dobře dostupné široké divácké veřejnosti, doprovodný program ve formě ukázek dogdancingu a bohaté občerstvení pro závodníky. Novinkou pro letošní rok byly dětské soutěže (skákání v pytli, lovení rybiček, házení na cíl aj.), které zdárně vyplnily čas mezi prezentací a prvním dětským závodem. Zájem o tento doprovodný program, kde byly děti odměňovány sladkými cenami, byl veliký.

  • Pro závodníky bylo připraveno velké množství hodnotných cen od partnerů akce, bohatá byla již tradiční tombola pro diváky i závodníky.