13. ročník ManMat Canicross Okolohradce

 

O víkendu 14. – 15. září se na start 13. ročníku již tradičního závodu postavilo téměř sto týmů psích spřežení v hlavní kategorii a 40 v kategorii dětí a příchozích. Oproti minulým ročníkům udělali pořadatelé změny zejména v kategorii canicross, kde se přestala zohledňovat váha psa a naopak se rozděluje podle věku závodníka, stejně jako v atletice (18 – 39, 40 – 49, 50+). Podobně byla rozdělena i kategorie Bikejöring – do 40 a nad 40 let. Kategorie scooter byla stejně jako na mezinárodních závodech rozdělena na muže a ženy. Vítězů tedy bylo opravdu mnoho – 14.
Další velkou změnou bylo prodloužení trasy v kategorii příchozích, která poprvé měřila 3 km. Prodloužily se i trasy závodů v kategoriích starších dětí.
Nejen proto, že závody v Hradci Králové patří mezi jedny z nejoblíbenějších v sezoně, jsme na startu mohli vidět to nejlepší, co naše mushingová scéna v kategorii individuálních psích spřežení nabízí. Závody totiž byly také součástí nominace na MS ve Švédsku.
Na hradecké závody také pravidelně vyráží i polská výprava, takže naši borci mohli poměřit síly s těmi nejlepšími z Polska, se kterými se určitě setkají i za měsíc v ME V Belgii.
 
Stejně jako každý rok závody dotvářela příjemná divácká kulisa a atmosféra slunečného víkendu se přenášela i do závodní pohody. Kromě několika odřených kolen nedošlo k žádnému zranění závodníka ani psa, takže lze určitě závody prohlásit za vydařené. Nedělní vložený závod Vlastíkovo plavání z jednoho břehu rybníka Biřička na druhý (cca 350 m) přinesl velké překvapení, protože v kategorii žen zvítězila teprve osmiletá Sofie Erbsová.
Výsledky ostatních kategorií najdete na https://detiseveru.webnode.cz/canicross-okolohradce/a13-rocnik-2019/vysledky-2019/
 
Velké poděkování patří sponzorům, bez kterých by závody nemohly existovat. V první řadě firmě firmě ManMat  Jardovi Soumarovi, který je stálým partnerem všech ročníků, dále pak Městu Hradec Králové, značce ProFormance, vinotéce U Sv. Václava HK, firmě Bazalka, pekárně U Prokopa Nový Hradec Králové, též Zverimexu Sirius a mediálnímu partnerovi Pes přítel člověka.
A poděkování patří samozřejmě i závodníkům a divákům, že přišli, užili si to a navíc po sobě ještě vzorně uklidili a dbali pokynů pořadatelů ohledně parkování. Děkujeme! 13. ročník ManMat Canicroosu Okolohradce je za námi a nezbývá než se těšit na ten 14.