Odstartovat podzimní sezonu někde jinde než na „ManMat Canicross Okolohradce 2018“, je už téměř nemyslitelné. Proto se i letos sjeli závodníci na Nový Hradec Králové, kde si tým pořadatelů z SK Děti Severu připravil dvanáctý ročník závodů v indiviuálních mushingových disciplínách. Na závodníky čekala tradiční trať, která měřila přibližně 4,3 km.  A i letos byla opět rychlá a závodníci často překonávali svá rychlostní maxima. Počasí přálo více pořadatelům a lidským závodníkům než psím tahounům. Krásné letní teploty ohřívaly vodu rybníku Biřička, ale psí závodníci by přivítali teploty o několik stupňů nižší. I tak si s tím ale všichni bez problému poradili a podávali prvotřídní výkony. 

A jelikož ManMat Canicross Okolohradce patří k již těm pořadatelsky stabilním s prvotřídní organizací, sjelo se velké množství závodníků a závodnic, kteří si chtěli na začátek sezony otestovat výkonost svou i svých psů před blížícím se Mistrovstvím světa ICF, které se uskuteční za necelý měsíc v Polsku. 

Na letošním ročníku se uskutečnilo přes 140 startů v rámci hlavního závodu v disciplínách canicross (běžec a psem), bikejöring (cyklista a pes) a scooter (jezdec na koloběžce a pes) a závodu „Canicross pro celou rodinu“ (běžecké závody se psem pro děti a dospělé příchozí).

Tradičně se na Biřičce také v sobotu závodilo na dětských odrážedlech a koloběžkách – „KIDBike Okolohradce“ a v neděli již tradiční „Vlastíkovo plavání“ (plavecký závod se psy) zakončilo celovíkendové dění na Biřičce v Hradci Králové.

Závodníci byli spokojeni s hladkým průběhem závodu, rychlostí zpracováním výsledků, občerstvením zajištěným pořadateli pro závodníky a množstvím cen, včetně tomboly na závěr vyhlašování výsledků. Perfetktně zvládl svou práci i personál restaurace Pavlína, kde bylo veškeré zázemí pro závodníky a v určitých momentech zde byl nápor závodníků a jejich doprovodu opravdu veliký. Za oba dva dny navštívilo akci přes 200 diváků. Pořadatelé mohou být spokojeni a již se těší na přípravy ročníku s označením číslo 13. Tak snad bude také šťastným….